درباره موسسه


موسسه حقوقی و داوری اعتماد و اندیشه عضو کانون وکلای دادگستری مرکز به عنوان اولین موسسه ارائه دهنده خدمات داوری که با مشارکت و همفکری گروهی از وکلای مجرب و کارآزموده دادگستری و با بهره مندی از دستاوردهای نوین دانش مدیریت و بررسی نمونه های موجود در کشورهای توسعه یافته طراحی و به ثبت رسیده است.

مستند موضوع فعالیت این موسسه ماده 2 اساسنامه آن است که در راستای پایبندی به متن سوگندنامه وکالت بنا نهاده شده . این موسسه در کلیه حوزه های معرفی شده از تجربه و رزومه قابل توجهی برخوردار و در تمامی زمینه های فعالیت خود دارای سازمان تخصصی و دستورالعمل ها و شیوه نامه های حرفه ای است که با استفاده از خرد جمعی بهترین راه حل قضایی ممکن را پس از بررسی و مطالعات دقیق علمی و تجربی تدوین و مورد استفاده قرار می دهند.

دکتر سید امیرحسین بحرینی کاندیدای انتخابات کانون وکلا
دکتر سید امیرحسین بحرینی کاندیدای انتخابات کانون وکلا

کلیه خدمات این موسسه دارای تعرفه های مشخص و شاخص های دقیق در ارزیابی کیفیت اقدامات خود می باشد و به منظور اطلاع رسانی پیوسته و مستمر و دسترسی به اطلاعات پرونده و پاسخ به سوالات احتمالی تمهیداتی در نظر گرفته که پیشتاز در ارائه خدمات گسترده به موکلین می باشد؛ شاهد مثال این ادعا انجام خدمات حقوقی صدها نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی نامی و سرشناس کشور است که با استانداردهای بین المللی برابری داشته و مدعی کسب  ISO : 10004 :2012 جهانی می باشد.

 

لازم به توضیح است که این موسسه به مدیریت یکی از وکلای نخبه کشور جناب آقای دکتر سید امیرحسین بحرینی با سابقه کاری در حدود 22 دهه در امر وکالت اداره می شود که به لحاظ تحصیل در رشته مدیریت استراتژیک در کنار داشتن تخصص حقوقی و بهره مندی از اصول به روز علم مدیریت در انجام امور حقوقی موجب پیدایش تحولی عظیم و مثبت در امور حقوقی و نهایتاً ربودن گوی سبقت از سایر رقبا در این زمینه گردیده که با میانگین موفقیت 99/5 درصدی در پرونده های مطروحه بالاخص دعاوی مربوط به اراضی و املاک موجب درخشش نام موسسه می باشند.
از جمله سوابق کاری مدیریت موسسه می توان به اشتغال به وکالت و معاونت حقوقی آستان قدس رضوی ، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ، بانک صادرات ، بانک ملت و پاسارگاد اشاره نمود، همچنین بانک دیجیتال اطلاعات حقوقی ایران با نام تجاری ILD  توسط این موسسه بنیانگذاری و گواهی ثبت اختراع آن به نام مدیریت موسسه می باشد. اختصاص زمان و صرف هزینه زیاد جهت جمع آوری و تدوین این گنجینه ارزشمند نشانگر اهمیت زیادی برای جامعه حقوقی می باشد.

عضویت موسسات بین المللی

بمنظور فعاليت مطابق با دانش روز وکالت و داوري بين المللي و کسب و اجراي استانداردهاي جهاني، موسسه حقوقي و داوري اعتماد و انديشه به عضويت در برخي از معتبرترين و گسترده ترين سازمان ها و انجمن هاي حقوقي و داوري کرده است.
عضويت در انجمن حقوق بين الملل انگلستان، کانون وکلاي بين المللي امريکا، انجمن بين المللي داوري بلژيک و کانون وکلاي دادگستري مرکز ايران، برخي از سازمان هاي مذکور هستند که طي پيشبرد رابطه اي دوسويه و نزديک با موسسه تلاش بر اعتلاي خدمت رساني به موکلان عزيز را دارند.

تعهد ما


” موسسه حقوقی اعتماد و اندیشه این تعهد را می دهد پرونده حقوقی, کیفری و یا بین المللی شما با بالاترین استانداردهای علم حقوق و مدیریت روند خود را به بهترین شکل ممکن پیش خواهد برد “

موسسه حقوقی و داوری اعتماد و اندیشه

تاریخچه‌ی موسسه


 • 1382 – آغاز کار حقوقی دکتر سید امیر حسین بحرینی 
 • 1384 – ادامه روند رو به رشد موکلین
 • 1390 -در این سال اولین موسسه حقوقی و دواری بین المللی اعتماد و اندیشه شروع به کار کرد
 • 1395 – در سال 95 موسسه با بیش از 10 وکیل کار خود را با قدرت ادامه می دهد
 • 1398 -در حال حاضر مجموعه در حال پیگیری پرونده حقوقی و کیفری  شرکت ها، ارگان ها و اشخاص مهمی می باشد
 • 1400 در حال حاضر مجموعه در حال پیگیری پرونده حقوقی و کیفری  شرکت ها, ارگان ها و اشخاص مهمی می باشد

منشور حقوق موکل


مؤسسه حقوقي و داوري اعتماد و انديشه پويا در راستاي بهبود سطح کيفيت خدمات ، اقدام به طرح و تنظيم منشور حقوقي مراجعين به شرح ذيل نموده است:

 • موکّل حق دارد در خصوص مراحل و سر پيشرفت کاري خود ، اطّلاعات ضروري را در هر زمان از مؤسسه درخواست نمايد.
 • موکّل حق دارد قبل از شروع مراحل و اجرايي شدن اقدامات اطّلاعات ضروري در خصوص نوع اقدامات يا کاربرد ساير روش ها را در حد درک خود دريافت و نظر خود را کتباً اعلام نمايد.
 • موکّل حق دارد جهت حفظ حريم شخصي خود از محرمانه ماندن محتواي پرونده ، اقدامات و نتايج حاصل گرديده اطمينان حاصل نمايد.
 • در هر صورت کليه اقدامات صورت گرفته از جانب مؤسسه در مواعد معين گزارش و در پرونده ضبط و شخص ارائه مي گردد.
 • مؤسسه موظّف است اقدامات معين شده را ظرف کمترين زمان ممکن اجرايي نمايد مگرشرايط به هر دليلي مهيا نباشد که مراتب به نظر موکّل مي رسد.