مشاوره حقوقی داوری بین المللی

 

مشاوره داوری بین المللی در کنار مشاوره داوری داخلی و خارجی، سه نوع شیوه داوری هستند که از حیث ملیت و تعلق این افراد به یک کشور یا جامعه بین المللی دسته بندی می شوند. ما در این صفحه به موضوع مشاوره داوری بین المللی می پردازیم و سعی می کنیم هر آنچه را که برای شناخت و آشنایی با مشاوره داوری بین المللی نیاز دارید در این توضیحات بگنجانیم. پس تا آخر با ما بمانید.

 

مشاوره داوری بین المللی چیست؟

تعریف مشاوره داوری بین المللی در این بند خلاصه می شود که در وهله اول یک نوع مشاوره است البته مشاوره ای که در زمینه داوری بین المللی صورت می گیرد. داوری بین المللی یک نوع روش مداخله ای حقوقی برون مرزی است که توسط داوران و به منظور حل و فصل اختلافات موضوعات بین المللی انجام می شود. در اینجا منظور از برون مرزی این است که دو طرف دعوا در هنگام انعقاد موافقتنامه و انتخاب داور در دو کشور متفاوت قرار دارند.

انتخاب مشاور حقوقی برای داوری بین المللی شاید در نگاه اول آسان باشد اما در باطن دشوار بوده به طوری که نیازمند تأمل و تحقیق است زیرا فردی که شما برای مشاوره داوری بین المللی انتخاب می شود باید در کار خودش حرفه ای بوده و حداقل چند تجربه موفق در زمینه داوری بین المللی داشته باشد؛ پس بهتر است در انتخاب این افراد دقت کرده و قبل از انتخاب آن ها اطلاعات کافی جمع آوری کنید.

داوری تجاری بین المللی از نمونه داوری هایی است که اغلب در نوع داوری بین المللی به چشم می خورد. بنابر ماده 2 قانون داوری تجارت بین المللی، داوری هر گونه اختلاف در سطح بین الملل اعم از خرید و فروش کالا و خدمات، حمل و نقل، بیمه، امور مالی، خدمات مشاوره‌ای،‌ سرمایه‌گذاری، همکاریهای فنی ، نمایندگی، حق‌العمل‌کاری، پیمانکاری و فعالیتهای مشابه در دسته داوری های تجاری قرار می گیرند.

 

چرا به داوری بین المللی نیاز خواهیم داشت؟

موضوعات و روابط بین الملل همانند روابط داخلی همیشه موفق آمیز نخواهد بود و در میان روابط، افراد ممکن است با مشکلات مختلفی روبه رو شوند، مشکلاتی که به خودی خود حل و فصل نمی شوند؛ اینجاست که وجود یک شخص ثالث همچون دادگستری ها یا داوران می توانند کمک کننده و مفید باشند.
بهتر است بدانید مراجعه به محاکم قضایی چه در داخل یا خارج کشور پر هزینه و زمان بر است پس در این شرایط بهترین و مناسب ترین روش بهره گیری از روش داوری بین المللی است زیرا با این روش می توانید در مدت زمان کوتاه تر و هزینه پایین تری از حضور و تجربه داورهای متخصص استفاده کنید تا دعاوی خود را رفع کنید. البته نحوه انتخاب و مزایای استفاده از روش داوری بین المللی نیازمند آگاهی کافی است که آن هم توسط مشاوره داوری بین المللی دکتر بحرینی به بهترین نحو ممکن انجام می شود.

 

مزیت های استفاده از داوری بین المللی

اگر مشاوره داوری بین المللی را انتخاب کرده اید و یا هنوز در مورد انتخاب آن دودل هستید بهتر است بدانید که داوری به نسبت دادگستری از ارجعیت بیشتری برخوردار است؛ دو مورد از امتیازات داوری بین المللی را در بخش قبل توضیح دادیم اما داستان فقط به این دو مورد محدود نمی شود زیرا در این روش، شما در انتخاب داورها آزادی عمل دارید و می توانید بهترین ها را انتخاب کنید، اتفاقات و جزییات مربوط به دعاوی محرمانه می ماند، داورها مورد تایید هر دو طرف دعاوی هستند و داورها مورد اعتماد بوده و نظرات و صحبت های دو طرف توسط داوران به خوبی شنیده می شوند پس نتیجه داوری از سوی دو طرف دعوا بهتر و با رضایت بیشتری پذیرفته می شود. چنان چه با وجود این توضیحات هنوز شک دارید می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره داوری بین المللی ما بهره مند شوید.

 

جمع بندی

داوری بین المللی یکی از روش های حل و فصل اختلافات حقوقی در حوزه بین الملل است. داوری تجاری بین المللی یک مورد از این دسته داوری ها است که جزئیات آن را می توانید در قانون داوری تجاری بین المللی مشاهده کنید. چنان چه در مورد داوری بین المللی دوست داشتید بیشتر بدانید می توانید از مشاوره داوری بین المللی ما استفاده کنید.