مهاجرت

دپارتمان مهاجرت موسسه حقوقی اعتماد و اندیشه با همکاری مشاورین مجرب و وکلای با تجربه در کشورهای مختلف به ویژه اسپانیا و ترکیه بهترین مسیر جهت مهاجرت را با توجه به شرایط تحصیلی مالی و خانوادگی افراد معرفی می نماید و از صفر تا صد در این مسیر همراه شما می باشد.به روز ترین اخبار و اطلاعات و تغییرات ایجاد شده در برنامه های سازمان های مهاجرتی در اختیار مشاوران و وکلای دپارتمان مهاجرت ما قرار دارد.

اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از لحاظ رتبه بندی جهانی بهترین کشور ها برای زندگی ،دارای رتبه چهارمین کشوربعد از سوییس، سنگاپور و کانادا می باشد.

امنیت ،اقلیم مطبوع و کیفیت بالای زندگی  در اسپانیا از جمله مواردی است که در این رتبه بندی منظور گردیده است.

در یک همه پرسی انجام شده در اینترنت  61 درصد از مهاجرین دلیل مهاجرتشان به اسپانیا را امنیت و آرامش حاکم بر این کشور،39 درصد اقلیم  اسپانیا و کیفیت زندگی در این کشور را دلیل انتخاب کشور اسپانیا اعلام کرده اند.یکی از مهمترین مواردی که برای مهاجرت باید در نظر داشت اطلاع دقیق از چگونگی شرایط رندگی در مناطق مختلف این کشور می باشد.

به عنوان مثال شهر مادرید یکی از بهترین شهر ها ی دنیا برای زندگی به شمار میرود و بین 400 شهر برتر دنیا رتبه 51 را دارا می باشد.

صنعت توریسم موتور اقتصادی در این شهر بوده و سالانه میزبان بیش از 6 میلیون توریست می باشد.اما باید در نظر داشت که بین سفر به عنوان توریست و اقامت در این شهر تفاوت زیادی وجود دارد.

همانطور که میدانید در هنگام مهاجرت بسیار مهم است که بدانیم چه در انتظار ماست.اگر شهر مورد نظر شما برای زندگی مادرید می باشد باید بدانید که هزینه زندگی در مادرید نسبتا بالا می باشد.

دستمزد حد اقل در اسپانیا حدود 707,4  یورو می باشد ، با این بودجه در مادرید به سختی میتوان زندگی کرد.

ما به شما کمک میکنیم تا با توجه به بودجه ، سلایق و اهدافتان شهر و محله مناسب برای زندگی در کشور اسپانیا را انتخاب کنید.

ویزای تحصیلی اسپانیا

تحصیل در کشور اسپانیا

کشور اسپانیا به عنوان یک کشور اروپایی با دانشگاه های دارای رتبه بندی جهانی بالا ،همواره یکی از مقاصد مورد توجه برای دانشجوهای ایرانی بوده است .

در این بخش مروری به رتبه بندی بهترین دانشگاه های اسپانیا و جایگاه آنها در رتبه بندی جهانی خواهیم داشت.

1-دانشگاه بارسلون Universitat de Barcelona   رتبه در کشور اسپانیا :1    رتبه جهانی 166

2-دانشگاه کمپلوتنسه مادرید Complutense de Madrid رتبه در کشور اسپانیا:2 رتبه جهانی 186

3- دانشگاه آتونوما اسپانیا Universidad Autónoma de Barcelona   رتبه در کشور اسپانیا:3 رتبه جهانی 206

4-دانشگاه والنسیا Universidad de Valencia رتبه در کشور اسپانیا :4      رتبه جهانی 215

(لازم به ذکر است که در رتبه بندی جهانی دانشگاه تهران رتبه 418،دانشگاه علوم پزشکی رتبه 540 و دانشگاه شهید بهشتی رتبه 657 را دارا می باشند)

بهترین و معتبرترین دانشگاه اسپانیا از لحاظ رتبه جهانی دانشگاه بارسلون میباشدUniversitat de Barcelona UB

این دانشگاه در شهر بارسلون اسپانیا قراردارد ودر سال 1450 ساخته شده و به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسپانیا به شمار می رود.

در این دانشگاه 16 دانشکده، 54 دپارتمان  وجود دارد و مراکز آموزشی متعددی تحت پوشش این مرکزقرار دارد.

حوزه علوم انسانی:

دانشکده فلسفه و ارتباطات

دانشکده ریاضی و کامپیوتر

دانشکده تاریخ و جغرافی

حوزه علوم پزشکی:

دانشکده پزشکی-کلینیک ها

دانشکده پزشکی و علوم پزشکی Casanova

دانشکده پزشکی Bellvitge

دانشکده حقوق

دانشکده اقتصاد و شرکت ها

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده بیولوژی

دانشکده داروسازی-علوم تغذیه

دانشکده فیزیک

دانشکده علوم زمین شناسی

دانشکده شیمی

دانشکده روانشناسی

تحصیل در قدیمی ترین دانشگاه اروپا

ویزای کار

مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای کار:
بهترین راه قانونی مهاجرت به اسپانیا با ویزای کار،داشتن پیشنهاد کاری و قرارداد با کارفرمای اسپانیایی میباشد.

لازم به ذکر است که فرد متقاضی باید بالای 16 سال داشته باشد.
این افراد علاوه بر داشتن نامه پیشنهاد کاری باید مجوز کار در این کشور را نیز داشته باشند که اخذ این مجوز به عهده کار فرما می باشد. این موضوع برای افرادی است که در خارج از اتحادیه اروپا اقدام می کنند.

یعنی افرادی که از کشور های اروپایی و عضو اتحادیه شنگن هستند می توانند بدون نیاز به مجوز کار وارد اسپانیا شوند و تا سقف 3 ماه می توانند در این کشور باشند و به کار مشغول شوند و برای ماندن بیشتر از این مدت نیاز به اخذ مجوز کار در اسپانیا دارند.

افرادی که از کشور هایی مانند ایران متقاضی کار در این کشور هستند ابتدا باید رزومه خود را برای موسسات کاریابی در این کشور ارسال کنند تا آن ها بر اساس نوع فعالیت و نوع تجربه و رزومه متقاضی، برای کارفرما هایی که نیاز به نیروی کار دارند ارسال کنند تا آن کارفرما برای وی پیشنهاد کاری را اخذ کند.

(job offer) ارسال کند و بر همین اساس از بین حوزه های کاری با بیشترین امکان فرصت شغلی میتوان به خودرو و اتومبیل، ارتباط از راه دور،بانکداری،برق و مخابرات،منسوجات،جهانگردی و تجهیزات پزشکی اشاره کرد.

اگر شما قراردادکاری یا امکان یافتن شغل در اسپانیا را ندارید میتوانید از طریق انواع اقامت های بلند مدت(تمکن مالی یا سرمایه گذاری) به این کشور رفته و بعد از بررسی فرصت های شغلی  در این کشور ویافتن کار مناسب ،ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

ویزای سرمایه گذاری

اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

در صورتی که شما در کشور اسپانیا سرمایه گذاری کنید میتوانید از مزایای اقامت سرمایه گذاران برخوردار شوید.

حداقل میزان سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در دارایی های مالی بین یک میلیون تا دو میلیون

سرمایه گذاری در ملک پانصد هزار یورو

سرمایه گذاری در کسب و کار( در این نوع سرمایه گذاری میزان اثرگذاری در منافع عمومی ارزشیابی میگردد)

مدارک مورد نیار

پاسپورت
بیمه
گواهی عدم سو پیشینه
مدارک مالی
گواهی انجام سرمایه گذاری

لازم به ذکر است که خانواده سرمایه گذار هم میتوانند از تمامی مزایای این اقامت برخوردار شوند(همسر،فرزندان و والدین)

ویزای توریستی

 

ترکیه

اگر میخواهید در کشور ترکیه زندگی کنید جالب است بدانید که :
کشور ترکیه کشوری آسیایی اروپایی  و جزو توسعه یافته ترین  کشورهایی است که نظام جمهوری برآن حکومت میکند.

موقعیت این کشور به گونه ای است که از سه طرف به دریا راه دارد، از شمال به دریای سیاه، از جنوب به دریای مدیترانه و از غرب به دریای اژه راه دارد، بزرگترین  و پر جمعیت ترین شهر این کشور استانبول اما پایتخت این کشور شهر آنکارا می باشد.

کشور ترکیه همیشه از مقاصد توریستی جهان به شمار آمده و هرساله پذیرای توریست از سراسر جهان می باشد.

از لحاظ شرایط آب و هوا، در مناطق مختلف این کشور میتوان آب و هوای مختلفی را تجربه کرد به عنوان مثال نواحی نزدیک به دریای اژه آب و هوای مدیترانه ای و در نواحی  دریای سیاه بیشترین بارندگی  وجود دارد.خشک ترین مناطق ترکیه دشت های مالاتیه و قونیه هستند.اما به طور کلی کشور ترکیه ، کشوری پر باران است و آب هوای معتدل و دلپذیر آن اقامت را برای توریست ها دل انگیز تر میکند.

ترکیه ار جمله کشور های پر جمعیت خاورمیانه بوده و حدود 80 میلیون نفر جمعیت دارد.80 درصد این جمعیت را ترک ها تشکیل میدهند و 20 درصد بقیه اکثرا کرد هستند.از این جمعیت حدود 47 میلیون نفر مسلمان هستند .

زبان رسمی این کشور ترکی  و به دلیل رونق گردشگری در این کشور عده زیادی از مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند.

در مورد هزینه های زندگی در این کشور میتوان گفت که مانند سایر نقاط جهان هزینه زندگی به عوامل گوناگونی  بستگی دارد اما به طور متوسط میتوان  حدودا 2500 تا 3000 لیر تخمین زد.

هرینه تخصیل در دانشگاه های دولتی رایگان بوده  اما هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و دانشگاه مورد نظر حدود 10000 تا 30000 لیر می باشد.

از مشاغلی که امروزه از رونق خوبی بر خوردارند میتوان به مشاغلی مانند آرایشگری،تدریس زبان، هتلداری و… اشاره کرد.

سرمایه گذاری

اخذ اقامت و پاسپورت کشور ترکیه از طریق  خرید ملک

از طریق خرید ملک در ترکیه میتوان اقامت وپاسپورت این کشور را دریافت کرد.سرمایه گذاران بین المللی بیشتر تمایل دارند  در شهرهایی مانند آنتالیا،آنالیا، بدروم و..سرمایه گذاری کنند و آپارتمان یا ویلا خریداری کنند، بنابراین اگر شما به دنبال اقامت در شهر زیبا و آرامی می باشید.

ما به شما خرید ملک در این شهر ها را پیشنهاد میکنیم، میتوانید ویلا یا آپارتمان مدرن و زیبا با قیمت مناسب خریداری کرده و در تعطیلات و فصل های مختلف سال از اقامت خود لذت ببرید و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید اما اگر به دنبال راه اندازی کسب و کاری در این کشور هستید یا شهرهای بزرگ تر و پر جمعیت را ترجیح میدهید بهتر است ملک مورد نظر را در استانبول خریداری کنید.با توجه به این که استانبول یکی از گزانترین و بزرگترین شهر های ترکیه می باشد و در بین 94 شهر دنیا در مقام 39 قرار دارد ، قیمت تقریبی هر متر مربع در حدود 3961 لیر میباشد.

در هر صورت برای دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه باید ملکی به ارزش 250000 خریداری کنید،بنابر قوانین برای حفظ پاسپورت ملک خریداری شده به مدت 3 سال نباید فروخته شود.

آیا با کمتر از این مبلغ میتوان اقامت ترکیه را اخذ کرد؟

با خرید ملک به مبلغ 60000 دلار میتوان اقامت توریستی 3 ساله ترکیه را دریافت کرد.اما با این اقامت نمیتوانید پاسپورت بگیرید.

اگر شما مایل به دریافت پاسپورت ترکیه هستید اما امکان خرید ملک به ارزش 250000 دلار را ندارید ما به شما خرید از پروژه هایی را پیشنهاد میکنیم که تنها با پرداخت 150000 دلار به شما امکان دریافت پاسپورت را میدهد.

بنا با توافق با صاحب پروژه مابقی مبلغ را به شکل اقساط پرداخت میکنید،لازم به ذکر است که در این موارد در صورت عدم تعهد خریدار به تعهداتش ، پاسپورت خریدار باطل خواهد شد.